POSJET PRIRODOSLOVNOM MUZEJU : MALAKOLOŠKA ZBIRKA
Autor: Renata Silić, 25. 1. 2019.

Početkom drugog polugodišta učenici oba sedma razreda u pratnji nastavnice Silić nakon četvrtog školskog sata u četvrtak 10.01 i 17.01.  posjetili su Prirodoslovni muzej.

Cilj ovog posjeta bio je razgledati impozantnu malakološku zbirku obitelji Bakotić.

Na ovaj način djeca su povezala nastavne sadržaje i izvornu stvarnost

Fotogalerija:

Djeca su dolaskom u Muzej prvo razgledala malakološku zbirku obitelji Bakotić: "Što na kriju kućice iz mora".Tom prigodom su obogatila svoja znanja ne samo o puževima,školjkašima i glavonošcima već i o živim bićima koja žive u Jadranu i  oceanima.

Nakon razgleda, u pratnji muzejske pedagoginje, učenici su otišli u učionicu gdje su prvo pogledala još jednom kratku prezentaciju na temu Živi svijet mora, a zatim dobili radni zadatak.

Podijeljeni su bili u četiri grupe i svaka je grupa imala zadatak uz pomoć knjige prof. Milišića prvo razvrstati uzorke na puževe i školjkaše,a zatim odrediti njihova imena.

Prva grupa koja je točno riješila zadatak nagrađena je ocjenom u praktičan rad.

Djeci je bilo jako zabavno,ali prvenstveno poučno i edukativno.

POSJET PRIRODOSLOVNOM MUZEJU : MALAKOLOŠKA ZBIRKA
Autor: Renata Silić, 25. 1. 2019.

Na ovaj način djeca su povezala nastavne sadržaje i izvornu stvarnost

Fotogalerija:

Prva grupa koja je točno riješila zadatak nagrađena je ocjenom u praktičan rad.

Djeci je bilo jako zabavno,ali prvenstveno poučno i edukativno.