Autor: Jadranka Radić, 1. 2. 2019.

Atletski sportski klub „ASK“ Split kao nositelj projekta u suradnji sa još 5 partnera završio je projekt  „Efficient recommended MVPA obtainement for scholl children and teenagers“ sufinanciran od EU (Erasmus +) i Vlade RH – Ured za udruge, a vezan uz povećanu tjelesnu aktivnost na satu tjelesne i zdravstvene kulture za djecu školske dobi i mlade, koji je započeo 01.01.2017.godine, a završio 31.12.2018. godine.

Nekoliko studija je pokazalo da je na satu TZK-a smanjena aktivnost  u odnosu na onu koja je potrebna djeci školske dobi i mladima, tj. iše od 16 minuta na satu se odrađuje smanjena aktivnost, a samo 9-13 minuta se odrađuje visoka aktivnost (MVPA), što jasno pokazuje da je ta aktivnost premala u visokom intezitetu. Nakon uspješno odrađenog projekta, izrađen je DVD u trajanju od 150 minuta u kojem se prikazuju sati tjelesne i zdravstvene kulture na kojem smo povećali maksimalnu aktivnost MVPA iznad 50% .

video

Autor: Jadranka Radić, 1. 2. 2019.

video