Predstavljanje aplikacije za mentalno zdravlje NZJZ-a
Autor: Tanja Laušić, 20. 2. 2019.

Dana 22. veljače 2019. u 10.30 sati u Multimedijalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice u Splitu (Ruđera Boškovića 31) održat će se predstavljanje aplikacije za mentalno zdravlje „Pretežno vedro“, Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ, namijenjena djeci i mladima.

Aplikacija pod imenom "Pretežno vedro" ishod je javno zdravstvenih projekata koji imaju za cilj zaštitu i unapređenje mentalnog zdravlja djece i mladih. Izrada i implementacija aplikacije se realizira u suradnji s dionicima, partnerima i suradnicima iz odgojno-obrazovnog i zdravstvenog sustava uz potporu Ministarstva zdravstva i odobrenje Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Učenici osmih razreda generacije 2017./18. su kao projektni zadatak na nastavi informatike s učiteljicom Marijanom Polić Kuko izradili zabavno-edukativni web portal koji je sastavni dio ove aplikacije.

To je ujedno i digitalni alat za emocionalno opismenjavanje koji sadrži četiri funkcionalne komponente nastale u projektnim sadržajima koje su osmislili i izvršili krajnji korisnici djeca i mladi uz pomoć mentora. Aplikacija se sastoji od četiri komponente pod nazivom: Kako si danas?; Ah! Ti osjećaji!; Pretežno vedro (igra); Pitaj? Ne skitaj! (E- savjetovalište). Nakon što odredite svoje trenutno raspoloženje bilježeći ugodne i neugodne osjećaje možete se dodatno informirati koristeći vizualne, edukativne i/ili zabavne sadržaje koji su vezani uz emocionalnu pismenost. Možete zatražiti i savjet stručne osobe ako je to potrebno, kako bi bolje razumjeli sebe i svijet oko sebe. Kako god se osjećali danas, dobro ste došli u aplikaciju "Pretežno vedro".

Veselimo se predstavljanju aplikacije na kojem će sudjelovati i naši učenici zajedno s učiteljicom informatike Marijanom Polić Kuko, knjižničarkom Sanjom Mamić i psihologinjom Tanjom Laušić.

Aplikaciju možete preuzeti na sljedećoj poveznici.

app_plakat.JPG (76.63 KB)

Predstavljanje aplikacije za mentalno zdravlje NZJZ-a
Autor: Tanja Laušić, 20. 2. 2019.

Aplikaciju možete preuzeti na sljedećoj poveznici.

app_plakat.JPG (76.63 KB)