Posjet gradu heroju
Autor: Nina Mikelić, 19. 3. 2019.

Dana 3. ožujka 2019. učenici 8. a i 8. b razreda u pratnji profesora Nine Mikelić, Ivice Ercegovića i Marka Čupića otišli su u posjet gradu heroju, našem Vukovaru. U sklopu posjeta organiziran je obilazak Memorijalnog centra Domovinskoga rata.

slike

Nakon duge, ali ugodne vožnje u večernjim smo satima stigli do našega odredišta i smjestili se u Hostelu Dubrovnik koji je namijenjen svim  učenicima osmih razreda iz naše Hrvatske.

Prvoga dana našega posjeta obišli smo Crkvu svetoga Filipa i Jakova, a nakon toga je uslijedilo predavanje o minama koje nam je iscrpno prenijela vojna časnica, gospođa Rubčić.

Nakon toga posjetili smo logore smrti gdje su naši hrabri heroji, branitelji grada Vukovara doživjeli mnogobrojne torture i mučenja.

Nakon objeda odslušali smo zanimljivo i potresno predavanje vojnoga časnika gospodina Mihaljevića o bitci za Vukovar koja je, nažalost, tragično završila 18. studenog 1991.

U poslijepodnevnim satima prošetali smo Vukovarom, a navečer smo se zabavili na u brodu na rijeci Dunav gdje nam je bila priređena disco-večer.

Drugoga dana našega posjeta posjetili smo vukovarsku bolnicu, Spomen dom -Ovčaru i Memorijalno groblje gdje smo se pomolili za sve nevine žrtve našega Domovinskog rata. S nama u pratnji bio je vojni časnik, gospodin Ćavar.

Prije objeda održan je kviz znanja o Domovinskom ratu, a nakon objeda uputili smo se svojim kućama.

U kasnim noćnim satima stigli smo u Split.

Posjet Vukovaru puno nam je značio jer smo spoznali vrijednost Domovinskoga rata, imali smo prilike osvijestiti što je istinska ljudska patnja i žrtva.

Nikada nećemo zaboraviti Vukovar, on vječno plamti u našim srcima!

Posjet gradu heroju
Autor: Nina Mikelić, 19. 3. 2019.

slike

U kasnim noćnim satima stigli smo u Split.

Nikada nećemo zaboraviti Vukovar, on vječno plamti u našim srcima!