Terenska nastava osmih razreda:Posjet etno selu Stella Croatica
Autor: Renata Silić, 10. 5. 2019.

Dana 08. i 09. 05.učenici osmih i petih razreda u pratnji svojih razrednika i nastavnice Silić posjetili su etno selo Stella Croatica s ciljem primjene stečenih znanja o hranjivim tvarima i pravilnoj prehrani na izradu obroka zdrave prehrane.

Učenici su dolaskom u etno selo prvo razgledali Botanički vrt i repliku sela dalmatinske zagore, a nakon toga su od ponuđenog voće i povrća izađivali zdrave napitke.

Terenska nastava bila je jako korisna i poučna i kod učenika je pobudila želju da se bolje upoznaju sa zdravom prehranom i promjene svoje loše prehrambene navike.

Učenici su dolaskom u etno selo mogli razgledati novi Botanički vrt u kojem se nalaze mnoge autohtone biljke , ali i endemske vrste različitih krajeva lijepe naše.

Nakon razgleda otišli smo u dio sela koji predstavlja repliku starog sela naše dalmatinske zagore i osvježili znanja kako su nekada živjeli naši preci i kojim su se sve alatima i sredstvima služili u svakodnevnom životu.

Nakon razgleda etno sela otišli smo u učionicu koja se nalazi unutar  modernog pogona za proizvodnju naših domaćih proizvoda gdje su se prvo osvježili napitkom i svatko je mogao degustirati zdravi muffin.

Učenici su prvo poslušali predavanje na temu : Minerali i vitamini,a zatim su pristupili izradi zdravih napitaka.Bili su podjeljeni u tri grupe i dobili su tri različite kartice sa opisom koji smoothi trebaju napraviti.Kao podloga za izradu smoothia jedna graupa je dobila lisnato povrće(blitvu), druga korjenasto povrće bogato vitamnom A ( mrkvu),a treća grupa je dobila voće bogato vitaminom C(šumsko voće).

Nakon izrade napitaka slijedila je degustacija i međusobno ocijenjivanje.

Svoje znanje na kraju posjeta potvrdili su kvizom kojeg su odigrali podijeljeni u dvije grupe, razred protiv razreda.

Bilo je jako zabavno i poučno .

GALERIJA FOTOGRAFIJA

Terenska nastava osmih razreda:Posjet etno selu Stella Croatica
Autor: Renata Silić, 10. 5. 2019.

Nakon izrade napitaka slijedila je degustacija i međusobno ocijenjivanje.

Bilo je jako zabavno i poučno .

GALERIJA FOTOGRAFIJA