Rad našeg učenika proglašen najboljim na kreativnom natječaju Porezne uprave "Plaćati porez je bitno"
Autor: Ana Ostojić, Josip Reić, 20. 12. 2021.

Učenici šestih razreda OŠ Meje sudjelovali su na kreativnom natječaju na temu Plaćati porez je bitno koji je provela Porezna uprava Ministarstva financija. Natječajem se željelo potaknuti učenike razvijanju svijesti o važnosti poreza te razviti širu raspravu među učenicima o načinima na koje porezi utječu na naše živote.

Na satu matematike, naši šestaši su zajedno s učiteljicom matematike Anom Ostojić  došli do odgovora na pitanja što je porez, kako se plaća, je li uvijek isti te kako plaćanje poreza utječe na živote njihovih obitelji.  Na nastavi informatike, učenici su uz podršku učitelja informatike Josipa Reića svoje ideje prenijeli u digitalne radove – plakate, te na taj način sudjelovali u ovom nacionalnom projektu.

Tročlani žiri Porezne uprave proglasio je rad učenika OŠ Meje, Franka Avianija (6.a) najboljim u kategoriji slika (crtež, plakat ili infografika) te je naš Franko time osvojio i nagradu. U uži krug ušla su još četiri rada naših učenika: Bruna Pejkovića, Ivana Vuke, Kiare Drmać i Marte Mozare.

Klikom na poveznicu možete pogledati pobjednički rad, kao i ostale izdvojene radove naših učenika.

Autor: Ana Ostojić, Josip Reić, 20. 12. 2021.