Izlet
Autor: Sanja Poklepović-Pijuk, 2. 6. 2014.

Dana, 29.svibnja 2014. učenici nižih razreda naše škole bili su na jednodnevnom izletu u Nin i Zadar.

U Ninu smo od starohrvatskih spomenika razgledali crkvicu sv.Križa iz 9.st.(najmanja katedrala na svijetu),te starohrvatsku crkvicu Sv. Nikole iz 11.st.Slobodno vrijeme iskoristili smo za kupnju suvenira i šetnju.

U Zadru smo, u pratnji vodiča, razgledali rimske Jadere i njene znamenitosti:rimski forum, crkva sv.Stošije, Sv.Donat, Sv.Krševan,....Morske orgulje i instalaciju Pozdrav Suncu. Posjetili smo i Muzej Antičkog stakla koji sadrži zbirku od preko 5 000 staklenih predmeta iz antičkog doba.

Na povratku iz Zadra zaustavili smo se u Primoštenu i uživali na prekrasnoj plaži.
Umorni, ali prepuni lijepih dojmova, vratili smo se u Split.

Kako nam je bilo na izletu možete pogledati u foto-galeriji.

Izlet
Autor: Sanja Poklepović-Pijuk, 2. 6. 2014.

Umorni, ali prepuni lijepih dojmova, vratili smo se u Split.

Kako nam je bilo na izletu možete pogledati u foto-galeriji.